Znižovanie energetickej náročnosti školských objektov v meste Prešov
Mesto Prešov v ostatných rokoch úspešne využilo podporu z OP KŽP a realizovalo projekty zamerané na znižovanie energetickej náročnosti budov školských objektov.
Prejsť na začiatokVegetačná strecha na prístavbe Miestneho úradu MČ Bratislava- Karlova Ves
Novovybudovaná vegetačná strecha na prístavbe Miestneho úradu MČ Bratislava- Karlova Ves napomôže úsporám energie a zabraní prehrievaniu budovy počas letných vĺn horúčav
Kremnica úspešne realizuje investície zamerané na rekonštrukciu mestských budov
Kremnica úspešne realizuje investície zamerané na rekonštrukciu mestských budov a kultúrnych pamiatok ako aj na zvýšenie energetickej hospodárnosti budov. V roku 2021 mesto preinvestovalo takmer 900 tisíc eur. Medzi najväčšie investičné akcie patrila rekonštrukcia budovy Knižnice Jána Kollára na Štefánikovom námestí a časť obnovy Zechenterovho domu.
Obnova Strednej odbornej školy stavebnej Emila Belluša v Trenčíne je príkladom prvej rekonštrukcie školskej budovy do energetickej triedy A0 na Slovensku.
Budova školy bola uvedená do prevádzky v roku v r.1970 a už trpela aj mnohými dobovými neduhmi, ktoré obmedzovali jej plnohodnotné využitie v súčasnosti. Cieľom obnovy bolo hlavne zníženie energetických strát a zlepšenie vnútorného prostredia stavby. Budova patriaca pred rekonštrukciou do kategórie E, v súčasnosti spadá medzi stavby s takmer nulovou potrebou energie (A0).
Mapa solárnych panelov mestskej časti Bratislava –Karlova Ves
Softvérovou analýzou ortofoto máp bolo identifikovaných - 4186 fotovoltaických panelov panelov s celkovou odhadovanou produkcikou elektriny 1 124 638 kWh/rok - 29 fototermických panelov s celkovou odhadovanou produkciou tepla na výrobu teplej vody 9646 kWh/rok. Mapy sú dostupné na tomto linku
Študijná cesta „Za príkladmi dobrej praxe“
V dňoch 22-26.11. 2021 v rámci projektu EMPOWER CLIMATE bola realizovaná študijná cesta do Nemecka „Za príkladmi dobrej praxe“, na ktorej sa zúčastnilo 17 účastníkov – zástupcov českých a slovenských miest. Hlavným cieľom študijnej cesty bolo ukázať najlepšie postupy nemeckej energetickej a klimatickej transformácie a udržateľného rozvoja, uplatňované v obciach a mestách podobnej veľkosti a kapacít aké sú v Česku a na Slovensku.